Jak jsem rodili  2011-tradiční "momentky pro poučení a zasmání". aneb-to by bez překvápek nebylo ONO

Jak začít-krycí psi jsem vybírala pečlivě, Na Zarču jsem měla dlouho vyhlídnutého krásného mohutného-doslova psa s famozní kostrou a bezvadnou povahou psa Negra, for Bajer s tím, že až začne hárat zavolám majitelce psa..atd.

Klasika- Zavinská  začala hárat, vše ok, domluveno, a třetí den koukám-Lávuše je nějaká nateklá.....ano, tušíte správně-HÁRÁME  TAKTÉŽ :-), i když měla ještě minimálně 2 měsíce čas..

No, po mnohých úvahách , jsem si řekla ok, tak se to sešlo najednou, alespoň- nebudeme to roztahovat do celého roku, bude teplé počasí přece sice 2 vrhy, ale nějakých "pár" štěňat přece zvládneme v pohodě-byť ze dvou vrhů, tak proč ne..... Nejprve testy progesteronu pátek 8.den hárání  ukázaly 2,1, u druhé 2, 8-..hladina  velmi nízká , krytí doporučeno až po víkendu(nejlépe ještě na jednu krev u obou-takže krýt tak ve až středu.....-ejhle je teprve sobota ráno,,, holky na podrbání stojí jak "kolík" ocas nahoru a do stran-no nějaké divné..

Že by?Jasně, sotva jsme přijeli k Negrovi ještě hned v sobotu ráno na krytí-bylo to hned od vrat hotovo..... tak po dohodě se Šárkou (přece jen chová o moc déle než já, a termín "zhárání "se fen zná nejlépe)), jsem dovezla ještě na otočku navečer ten samý den i Lavajznu na Quinta(měla jsme k dispizici ještě jednoho psa, jenže ten to jaksi nestihl-Quint byl jako střela-a výsledek stejný-velmi velká ochota ke krytí, holky se na kluky doslova smály...

Den D Ultrazvuk....do této chvíle jsem si říkala," že třeba jedna  nezabřezne,a bůh ví, jak to bude.." Necháme to "koňovi"

Bylo. Když paní doktorka  přiložila( lehceŤukla)´na bříško u Lávy-ano, je březí 4-5 a ještě něco pod hrudníkem...cca 8, a Zarča-"JO, tak ta jich tam má jak Nasr...o :-))" a jeli jsem domů. Byla jsem moc šťastná-opravdu moc-obě holky čekají mimátka..., budou maminkama-super. Následující noc jsem však skoro nespala-vždyť já můžu mít doma i třeba 16 prcků..to bude rachot... ale pak už jsem se jen a jen těšila.

Porod-klasika-vždy jsem jak na trní-i když už mám za sebou xxxx porodů a zkušeností, každý nový je něčím jiný, nový-nikdy bych už po svých zkušenostech neřekla, že mě u porodu už nic nemůže překvapit-vždy pak člověk dostane pěkného "lepáka  od života"-aby se zas srovnal zpět do správných pokorných kolejí.

Vzala jsem si volno, že třeba začnou 59-60 den-přece jen jich tam mlže být u každé i 8 kousků...nic. Holky obě jedly pořád, spaly v klidu..61, 62,... až v noci  63 Láva začala dýchat , moc nehrabala, ale usalašila se v připravené bedně, pak i v druhé(připravené pro Zarinu). Takže už jsem nespala jednu noc, člověk pořád jedním okem dohlíží... ráno prasla první plodovka a za asi hoďku byl venku krásný černý kluk, na kterého Láva koukala, jako "Fůůůj,blééé, co to má být, to určitě není moje,a ještě to piští.. "ale za chvilku si dala říct, očistila ho a od té doby už byl její-už byla MATKA . Po cca každé hodině další a další. nakonec 9. vše v klidu a pohodě kousků až bylo 6 večer, po prohmatání bříška jsem si říkala, že tam ještě asi tak 1 bude....pak  v 21 nešlo mimčo moc ven a  holčina šla bez obalů a byla už bohužel utopená v plodovce. Tak jsem si říkala, konec porodu,(přece jen 10 štěńat je porce, kterou jsem nečekala) už tam jsou jen zbylé placenty....

V tu dobu již začala  hrabat a dýchat Zarča a já se stěhovala do druhého pokoje, vystěhovala jsem z pokojíku Katku.....a chystali jsme se rodit tam-aby holky měly klid zpočátku každá na svoje.

Zkontrolovala jsem ještě Lávu  o půlnoci a že si na malinkou chvilku lehnu...hlídal jí můj manžel-kdyby něco. Krásně si lehnu na Katky palandu-čas 0.19-zavřu oko-dvéře letí-Zdenda vráží do dveří! "Dělej pojď z Lávy něco visí!" Byla jsem tak urvaná, že jsem mu jen řekla, :"klid, to už asi stejně bude jen placenta" "no, to není, dělej, ono se to hýbá"-vystřelila jsem jak raketa-viselo-holka a živá a krásná-ok, tak už je klid, to, co jsem hmatala ještě v břiše, už je venku... super.

Jdu si zas lehnout 0.45-Zarčák hrabe jak zběsilá, ale já padla za vlast.."aspon PUL hodky, prosím.....ˇ"

0.52-první plodovka ...a už jedeme 2.00 kluk, pak holka a pak další a další....ráno v 7. jdu do druhého pokoje, Láva spí, manžel na kanapi chudák taky u ní spí, koukám na prcky u cecíků, a "hele ty jsi nějaký mokrý, ty čuně, že ses vyválel u Lavči v očistcích...no, ALE tebe jsem včera v ruce neměla...ty jsi NOVÝ-Láva porodila posledního prcka 26 hodin od začátku porodu-živého, krásného ! Budím manžela, říkám mu-"máme dalšího kluka !", víš to? "

Jo? a kolik jich Zara už má? To už rodíš celou noc ? No, Zara jich má Už asi 5-ale tohle je Lávy!"

"Cože? Lávy?"-No, to jak tady  nahlas "Hlídáš" :-)-

Ne, teď si dělám srandu, moc mi Zdenda  pomáhá,je super manžel a já jsem mu moc vděčná, co pro mé bláznivé chovatelské eskapády je ochoten vydržet ....

 Pokračujeme-je tak 9 ráno a-a já už nevidím ani nevím, jak se jmenuji.....lehce se motám...druhá noc vzhůru, celý den před tím rodíte..budím Katku s tím, že si musím aspoň na půl hodky. To je moje druhé zlatíčko.Je jí už 14-velká ženská- "mami? si lehni-když bude rodit-tě vzbudím"...

Lehnu , padnu, zavřu oko... "mami tlačí!"-uděluji pokyny z palandy, už  nejsem schopná se ani zvednout... Je venku-paráda!

"mami spi-já to zvládnu!"-zvládla,kačka porodila sama 3 kousky prcků a já si schrupla jsem si asi tři čtvrtě hodinky-probrala se a pokračovala jsem  zas já..  11 kousků-ty brďo!

"No, brďo"-tlačíme, opět-  už to moc nejde, přece jen už síly Zarče dochází-takových hodin porodu.... kluk, bez obalu,-byl trochu zahlcený plodovou vodou¨"přece tě neztratím, dýchej hochu, dýchej, vytřepat., znova-nádech-.žije!" Dostal pracovní jméno Pirát, je černý jako noc a touto chvílí je z něj už  pěkný tlusťoun-i když jsou všichni černí, poznám ho, měla jsem ho pěkně dlouho v ruce. A aby toho nebylo málo, byl tam ještě jeden /Pirát/. pěkně živý- takže 13 kousků.

Když to sečtu-máme 24 štěňat.... 24 to by mě nenapadlo ani ve snu-nikdy., ani tu noc, co jsem si představovala, že jich taky může být i 16!!!!! ha, ha, 16, směšně nízké číslo!!

I když jsem pak volala majitelce psů Šárce-její reakce byla : "Cože ,24 si děláš pr..l???? "Nedělám a jsem strašně vděčná, že se narodili,s porodní váhou od 580-660 gr, že jsou zdraví, v pořádku, čilí a ač nejsem věřící - jak se říká-děkuji bohu, že to proběhlo vše skvěle a já jsem za ně za všechny ráda(moc jsem si je přála, po dost smutném začátku letošního roku u nás doma)-a že mi bylo opravdu  tentokrát přáno... i když jich je..".no, jako PSů" a jsou i strašně hodní, vůbec o nich nevíme-neječí, jako, když je doma nemáme.., jen občas, když je v bedně "ztracenec" mimo smečku ,se ozvou.

A můj spánek-jo, už to jde-holky se už venčí v noci pouze 2x,a  takže je to lepší a lepší...

Bude to teprve rachot, až vylezou z bedny a těch 96 malinkatých nožiček se rozeběhne po našem dvoře... :-))) PÁNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!