O nás a kontakt

Novinky

Štěňata

(puppies)

Napsali o nás:

 Naše Feny:

PARADISE

TARASSACO

X-WASABI

Krycí pes: Stud male :

 Solvik Lavínia z Hrdlořez

Van Dam J.C.V.D

Naši senioři

JCH BONA 

LAVINIA

ZALENIA

Naše odchovy

PHILIPPE

BUFFY

MOONSHADOW

Jaké je vlastně Cane Corso?

Příběhy ze života  s CC    

Fotogalerie

In memoriam-vzpomínáme

Moje orchideje

Cháma

 

Kontakt na nás:  

PAVLA MÁSLOVÁ       

tel: +420 776 22 89 60           Chicory.c@seznam.cz

Českobrodská 364/63. Praha 9, Hrdlořezy 19000 , Czech Republic

 

O nás a Cane Corso          

Jsme malá chov. stanice, Cane Corso chováme od roku 2002.Rukama nám prošlo již mnoho skvělých CC na které s láskou vzpomínáme.. Ch Chicory, Ch Peek.... Naše smečka čítá v současné době  momentálně 4 členy smečky: Lavínii,, Zaru(import IT, jižní krev Ch Bazo, Ch Arthuro, Dell Antico Cerberus), Neru a Paradise (obě jsou dcery Lavínie) a  v Pardubicích Monshadow (potomek Zary a Negra)-již naše odchovy. I když chováme málo-1-2 vrhy ročně,snažíme se o to, aby byl chov přínosem pro  krev, typ a zdraví CC. Chci, aby CC bylo stále to staré CANE CORSO jaké jsem poznala v Chicory ( Of Bajer)-typem,  a hlavně jejich milující povahou ke své rodině, svým dětem,-aby neztratili své typické povahy a zůstali  i přes to všechno hlavně ostražitými ochránci..., hlídači-prostě tím, k čemu byli po dlouhá leta šlechtěni a co z nich poslední dobou, jak sleduji,nějak vyprchává-a to by byla velká škoda. CC není Boxer, ani Labrador...ani jiné plemeno. Je a má to být stále ten  starý MAJESTÁTNÍ : Pan PES! Dbáme na  co nejlepší výběr krycích psů pro naše fenky(zajímavé, nepříbuzné krve- barva krycího psa je pro mě zcela nepodstatná-postatný je charakter, silná kostra, správná modelace hlavy a  linie krve ), jezdíme často na krytí i do zahraničí, do Itálie do země původu.  Naše odchovy také působí v zahraničí.Ostavní fenky vypsané v seznamu jsou ve spolumajetku s našimi známými chovateli. Je to tak proto, že nejsem zastáncem klasických kotcových odchovů a naši psi žijí prostě s námi doma(i když každý má svůj výběh a své místo :-)). Mají vstup do domu i na dvůr a zahradu. Při více početné směčce bychom se jim nemohli patřičně věnovat-tito psi doma je pro nás maximum na procházky, hry a mazlení........mám je prostě ráda kolem sebe-proto tu přeci jsou, aby byli naši kamarádi a současně  báječní ochránci a hlídači. Někteří naši psi mají složené zkoušky z výkonu, hodně jich má výstavní úspěchy, těmi se mohou pyšnit za 12 let našeho chovu CC i četně naše odchovy.

Uvítáme u nás doma  každé případné zájemce o CC-velmi rádi si sedneme a popovídáme o plemeni.

Odchovy


Jak se k nám dostali vlastně CC dostali

O svého předchozího psa jsem tragicky přišla (byl to Bandog) a hned jak jsem řvoucí přišla z veteriny, už jsem držela Svět psů a listovala na inzeráty,pochopitelně jsem na to ani neviděla,a hledala dalšího Bandoga. Jenže pak přišel můj manžel,spolu s mojí stejně uřvanou malou dcerou a podával mi Zpravodaj Moloss klubu, nalistovaný na stránce s CC-"ten pes vypadá jako byla naše Betynka,viď!!"-povídá a já s těma zarudlýma očima koukám a opravdu,jen trochu rozdíl,ale skoro stejně. No a v tu chvíli bylo rozhodnuto,náš příští pes bude CC. Hned druhý den jsem začala telefonovat a vyžebrala schůzku u Bajerů. Psal se rok 2001
Už když jsme vstoupili na dvorek,věděla jsem, že toho psa chci. Jenže jsme si museli na tu naší holku ještě 3 měsíce počkat,byla to pro mě moc dlouhá doba, koukat na prázdné místo v kotci a opuštěnou boudu. Ale stálo to za to!! Za čtvrt roku jsme si domů vezli plavou kuličku jménem Chicory (Čekanka-taky jsme na ní čekali).Musím teď s odstupem opravdu uznat, že povaha CC a Bandoga je úplně o něčem jiném. Správně vychovaný Caník je pohodář, nemusíte neustále hlídat, jestli v dálce někdo nejde, že by mohla nastat rvačka. To jsem zjišťovala s úžasem,že při procházkách s ní mám klid a čas se taky koukat po přírodě. Doslova pohoda. Jak rostla, rostla do krásy, já začala trénovat na výstavy (které jsme před tím prakticky neznali) a „Chichňa“ začala sbírat první úspěchy. Taky jsme pilně trénovali na zkoušky z výkonu a máme hned 3,první složila již ve svých 10. měsících,což se ještě zatím do této doby žádnému CC nepodařilo překonat.
Chichňa je naše Dáma s velkým D,( rozený vůdce psí smečky,je velice dominantní sebevědomá fena)-která se u nás často schází-mám hodně kamarádů s CC. Miluje celou rodinu (obzvlášť naší dceru-na tu dohlíží jak ostříž),pár přátel okolo ale cizí ji absolutně nezajímají,i když ji obdivují,jak je krásná (a já bez uzardění potvrzuji-to tedy je,vždyť dostala za  rok 2003 2.místo v soutěži TOP Cane Corso o výstavně nejúspěšnější fenu. Má plný služební výcvik, je super hlídač domu, a nás.

Když jsem si přivezla domů svého prvního CC, byla nadšena jen část rodiny (dcera a manžel). Jelikož bydlíme s mými rodiči,ti tak nadšeni zpočátku nebyli. Pes a doma v bytě,nepředstavitelné(vždy naši NO byli venku). A Chichňa šup do obýváku-sice i na dvorek,ale tak napůl.A jak plynul čas,začala chodit i k našim nahoru,postupně i spát(když ono jak jste odjeli,tak by jí bylo dole samotné smutno),a "ty jí nedáváš žádné dobrot!"(pojď chudinko na šunku). Postupně si omotala kolem prstu ta naše šmudla všechny. Pak přišel Pikolík , už do zajetého (v domácnosti se změnilo pouze to, že koberce nápor dvou psů opravdu nemohly unést a nastoupilo lino a plovoučka), teď jsou tu oba, a oba spí v naší nepřítomnosti nahoře u našich.

I můj manžel si zvykl,že při tom všem úklidu je sem tam nějaký chlup,moje dcera si se všemi  psy hraje na krám a na prodavačku,občas taky nosí klobouky a brýle (snášejí to s naprostým klidem), musí koukat, jak jim ta panenka Bárbí cosi vykládá, jsou prostě členy rodiny i když zde vládne neúprosný zákon smečky, na který dohlížím pevnou rukou já jako šéf.
Už se všichni moc těšíme,až zase bude mít Chichňa svá mimča(i když je mi jasné,že opět padne za své část bytu).
Tyhle psi mi dávají moc,a jsem ráda,že jsou to právě CC, ta „banda“ jak jim říkám. Nakonec to shrnu ještě větou,kterou pronesla tuhle moje mamča: Já už vím,proč máme doma tyhle psy.Ty si kompenzuješ ty koně,co jsi vždycky chtěla!

V současné době máme 4 fenky, a všechny si dobře rozumějí......viz naše fotky na FB  Pavla Máslová