O nás a kontakt

Novinky

Štěňata

(puppies)

Napsali o nás:

 Naše Feny:

PARADISE

TARASSACO

X-WASABI

Krycí pes: Stud male :

 Solvik Lavínia z Hrdlořez

Van Dam J.C.V.D

Naši senioři

JCH BONA 

LAVINIA

ZALENIA

Naše odchovy

PHILIPPE

BUFFY

MOONSHADOW

Jaké je vlastně Cane Corso?

Příběhy ze života  s CC    

Fotogalerie

In memoriam-vzpomínáme

Moje orchideje

Cháma

 

                      BONA CHICORY" Z HRDLOŘEZ"

 

 16.2..2009,  Import Itálie-Řím ,fulvo s černou maskou, těsný předkus,velmi silná kostra..chovná fenka 62 cm, 58 kg

Výsledky výstav:(expo)

15.5.2010-Moloss club-Výborný 1, Cajc , Klubový vítěz mladých(Junior club winner)

                                                                               FOTOGALERIE LAVINIA ZDE   matka vrhů L a N

pedigree Lavinia:

O:  ARTURO Del Ogliastro HDA, Cal 1, Cal 2, IPO1, 2, 3 (CH, Rip Nik x DEA-HD A, )

M: HAIDA HD A(Ch.It , Ch rep. Nestore  x Galadriel Hd B-, CH, Bazo "A)


Touto fenkou jsem si splnila opět svůj další sen a po Kim jsme importovali z Itálie naše další "zlatíčko".Lavinia pochází ze známé chovné stanice pana  Dot.Massimiliana Trioly, čekala jsem na tento vrh dlouho-skoro rok. Moc jsem chtěla jsem dceru po pracovním psovi Arturovi-překrásném psovi s přepychovou krví-CH Nik (bratr nejkrásnějšího psa, co znám Ch Demona-buhužel již nežije a vnuka neméně slavného a pěkného Ch Bayrona) s pracovními zkouškami IPO 3 a čekala jsem na jako fenku ho postaví- Haida p. Trioly byla ideální v krvi-je dcerou Galadriel šampionky Itálie s DKK 1/1, a vnučkou po přenádherném psovi šampionovi Bazovi- HD A-0/0-).Musím poděkovat p. Triolovi za jeho bezvadný přístup k chovu CC a za splnění mého přání. Masssimiliano grazie!- Doufám,že Lavinia pomůže oživit krev CC  zde v ČR....

Jak jde život s Lávou-Lavinou- 10.1.2010-10 měsíců- Lavča -je neskutečně temperamentní, veselá, živá feny, která má místo nohou 4 pružiny-dokáže vyskočit do 2 metrů z místa.Začíná hlídat (aby ne, když má školu naší Babky Chicory :-)), ale jinak je zcela vyrovnaná. Jídlo je její vášní-momentálně má 50 kg a cca 60 cm v kohoutku a zezadu je vidět jen její velkám oplácaná PRDKA :-))). Nezávisle na mohutnosti má tahle naše holka zcela famózní, lehký, elegantní pohyb.  A už začneme pomalu vystavovat. Premiéru výstav měla na Radunu CC  na podzim, celkem jí to šlo... Předběžné rtg DKK u naší dvorní veterinářky Hruškové ukázalo na prozatím naprosto zdravé kyčle-tak se jen modlím-ať to vydrží do oficiálních ....

4 měsíce: Zvykla si u nás bezvadně, a s ostatními našimi psy vychází skvěle-nevyvolává konflikty-prostě se zařadila.. Peek jí dělá strejdu-nosí ji uzle na tahání a Chicha není protivná "baba", což sleduji s úžasem-jak si s ní hraje.Musím říci, že jsem měla trošku divný pocit , brát si trochu větší štěndo zejména z Itálie(když už nemáte moc mezírek na socializace-měsíc je dost krátký čas)-ale ona mě naprosto odzbrojila už při prvním setkání-její oči na mě doslova zíraly, a když jsem ji měla v náručí dostala jsem ooohromnou pusu-hned jsem věděla, že je vše super, že má povahu vyrovnanou a nebázlivou. ta jí zůstává-chodíme hodně ven, nebojí se ničeho, kromě štěkajících psů za plotem a malých dětí na kole(z toho měla málem smrt)-ale už to zvládá na jedničku, na to, že bydlela na venkově, neznala nic-jen trávu a já ji narvala na naši frekventovou hlavní Českobrodskou silnici, plnou lidí, náklaďáků, autobusů...Momentálně seřeze vše na co přijde a váží 19 kg. Skvěle aportuje, je čilá a temperamentní. myslím, že už docela i rozumí česky-i když ..když si minulý týden přijeli z Itálie pro Iwy a promluvili na Lávu italsky-úplně roztála blahem a tetelila se jim v náručí-Rozárie jedna!Je to prostě zlatíčko a to doslova-jak barvou, tak povahou-te´d máme momentálně přezubovací mánii-takže už několikatery boty nemají špičky.... a hadice od filtru k bazénu má jemné perforace....máme z ní malý vodotrysk, jahody otrala dřív než dozrály, mravenci a pavouci nedojdou dál než pár cm a jsou spolknuti....ale to vše přejde-je to prostě normální zdravé štěně..naposledy jsem jí říkala:" ty jsi moje zrzatice-koukla na mě jako na vraha-řekla jsem jí- promiň vlastně jsi Fulva....s černou maskou..tak za to jsem dostala její obvyklou líbací spršku...:-)))))

Opět mě utvrdila v tom, že povaha se dědí-a moooc. Socializace je moc důležitá-ale základ v povaze je to nejdůležitější!

Jsou jí 3a půl měsíce, a je to sluníčko-neskutečná, bezvadná povaha. začlenila se nádherně do naší smečky a já se už těším opět na výstavní kruh.....-když se vše zadaří a poroste jak má.