O nás a kontakt

Novinky

Štěňata

(puppies)

Napsali o nás:

 Naše Feny:

PARADISE

TARASSACO

X-WASABI

Krycí pes: Stud male :

 Solvik Lavínia z Hrdlořez

Van Dam J.C.V.D

Naši senioři

JCH BONA 

LAVINIA

ZALENIA

Naše odchovy

PHILIPPE

BUFFY

MOONSHADOW

Jaké je vlastně Cane Corso?

Příběhy ze života  s CC    

Fotogalerie

In memoriam-vzpomínáme

Moje orchideje

Cháma

 

      

        

         28.3.2006  CHAMPION A JUNIORCHAMPION
PEEK CORSO Z MÁCHOVA KRAJE

         "PÍĎA " -      HD "C"     DLK "A" chovná-posudek zde   63 cm 56 kg (velmi mohutná, osvalená)

          Bafča má velmi milou, nekonfliktní vyrovnanou povahu, miluje lidi,(hlavně děti) zvířata a "Jídlo" a je naprosto skvělá matka.

          O: JCH, CH PEEK Corso z M. K.

          M: Niky Corso z M.K

          více foto v Galerii 2

           Rodokmen-Pedigree

Buffy je ze spojení našeho Peeka a Niky (bylo to spojení orientované zpět na krevní linii Dyrium-Bafča vlastní 60% této krve)

Tady je pár postřehů o životě s naší malou treperendou:

18. měsíců-Září 07 Absolvovali jsme úspěšně bonitaci, takže je" Pídý" uchovněná.-posudek Zde

 Buffy je ve spolumajetku

 

13. měsíců: -Duben 2007

Píďule je úžasná...přestala konečně všechno okusovat, neskutečně se uklidnila, nelítá už jak střeštěnec a poslouchá téměř na slovo. Na procházkách se od nás nehne dál jak na pár metrů....prostě paráda. Ovšem kapitola Píďa a jídlo: je neskutečně žravá a navíc pěkně lakomá-všechno ,co se rozdá pro všechny-je jen a jen" Její." Je schopna pozbírat veškeré mlsy (slovy 3 kousky-pro každého našeho psa jeden) , nasaje je rychlostí vysavače a vypadá pak jak sysel. Nanosí si to pak na jednu haldu a z té ubírá.  Pokaždé jí to samozřejmě odeberu a opět rozdám ostatním, ale Píďa téměř  dostává šok-(to bylo moje,moje,moje,kam to neseš...jéééé okradli chudinku!) Zbytek smečky jen tupě zírá.....O její hamižnosti vypovídá i její váha má už 54 kilo-a není tlustá , je neskutečně mohutná. Míra v kohoutku je v dubnu 07  : 63, 5 cm.

Někdy si říkám,z čeho tak nabírá, má opravdu jen 2 odměrky granulí (je pravda, že perfektních-Kronch,nebo Canidae), ale nic k tomu..... spíš má hodně geny po našem Peekovi-jde do hodně silné kostry.

 

Leden 07- konečně se dostávám k tomu,abych zase napsala něco o 11 měsíční "Píďuli"

Závěr ledna 2007 je hektický, štěňata po Chichině a Peekovi  jsou úžasná,( a taky jak já říkám ZLOTŘILÁ a mají ještě dovětek :1000 NOŽIČEK -vstávají denně ve 5. 30 a poté, co dostanou svůj jídelní příděl se celé ráno prohánějí bytem...-jsou všude,než se člověk otočí-jsou jinde...),Píďa se osvědčila jako milující a trpělivá teta,neustále je opečovává a vychovává a hraje si s nimi. Až potud pohoda.

Na poslední procházce nádherným pražským sněhem se však stal Pídiňě poměrně velký úraz-pořezala si těžce všechny 4 nohy. Nějaké lidské "prase" u nás v lese vyhodilo několik tabulí skla-po těch nerozbitých mi Píďa sjela jak na ledě dolů ze stráně do těch totálně rozbitých.....musela jsem tam sjet dolů za ní a pracně ji vytáhnout ven. Krev byla všude,vůbec jsem netušila,zda je i moje,cítila jsem jen ,jak kusy skla pode mnou praskají.. Okamžitě jsem jí doma nohy zabalila a jeli jsme na veterinu,kde jí vše sešili,dostala antibiotika a tetanovku.Ztratila opravdu hodně krve. Ani nepípla,byla strašně šikovná a hodná. Teprve za 3 dny se jakž tak postavila, muselo to strašně bolet. Teď je už ok.

 

Při té příležitosti jsme ji zvážili...má 49 kilo-je to opět mašina-nevymyká se celé naší snečce-zdědila kostru po svém otci,našem Peekovi a naštěstí i jeho pohodovou,veselou nekonflikní povahu.

Červenec 06-

Bafina má už 19 Kilo, protože žere naprosto všechno:kameny ,štěrk,písek,hlínu,trávu ,listí,klacky,lavičku,koberec a křivdila bych jí-žere i normální jídlo(granule ovšem neee..,ty jsou prý tak super na hraní,skvěle se s nimi koulí,dá se na ně štěkat,ale k jídlu nejsou-já vařím oběma dospělcům,tak to pro mě není potíž-jen se musí dávat pozor na poměr-aby moc nešla do výšky rychle,ale už to mám v malíku) Zpočátku mi dělala starosti-v jídle se nimrala,snědla vždy malinko a pak už měla tisíce jiných starostí než jídlo(což znám u své první feny CC Chichy také-teď už ne,ale když byla malá-to bylo stále přemlouvání). Asi po dvou týdnech mě napadlo,že vlastně u Vinopalů jedla štěnda venku(bydlela doma,ale jedla venku na trávě) a tak jsem jí dala misku ven  na dvorek a světe div se-slupla to jak malinu. Takže žere zásadně venku.Vymete všechno a projde i další misky (Píkoše i Chíchy),občas se nějaké to drobení ještě najde na dně..) Ničeho se nebojí,ani vlaku,ani aut,lidi miluje.Měli jsme jí už i u vody,moc se jí libí plavat-je sice jako kolesový parník,ale plave ráda.

Přivolání má zatím super,přijde vždy (jsem zvědavá,na jak dlouho jí to vydrží???????????)

Naposledy jsme byli na návštěvě u její vrhové sestry Baccary-lítaly spolu na dvorku v bahně-byly obě mooc pěkné a ještě stačily strnout pár kousků právě vypraného prádla ze sušáku. Byla to děsná prča-teda pro ně dvě, pro paničku Baccary Katku Riedlovou už méně,ale nepřekvapilo ji to,už zná své domácí rarachy  perfektně.

Dospělci jí zatím stále tolerují její lumpárny,ale už se stane,že ji srovnávají a dělají ji školení o správné výchově, Přiznám,že mě tím velmi usnadňují její výchovu. Smečka je fajn, (ustálená smečka s jasnou hierarchií-což my doma máme) na zařazení psího mrňavce do života. Projde školením co se smí a co je tabu a bude se jednak umět chovat k ostatním psům ,ale i bude dobře vychovávat jednou svá štěňata.Na druhé straně se ale učí všechny nešvary od starších,ale to už je zas na mě,(šéfovi),abych to usměrnila do patřičných mezí.

Zatím se to úspěšně daří.

Květen 06:

Právě tahle treperenda mi padla do oka-no a už je u nás! Moje počáteční obavy, že bude problém se zbytkem našeho osazenstva doma ( a mrňavka bude zardoušena hned v počátku) se nepotvrdil.Protože jsem naštěstí prozřetelně oba dva naše domácí psi(Chicha a Pikoš) vzala do auta a jelo se pro malou... Před domem u Vinopalů( na neutrálním území) si ji očuchali a dál pro ně na pár hodin neexistovala. Doma ,zejména Chichňa měla sem tam tendenci ji proluftovat,tukala do ní nosem(vole-padni),lezla jí stále do otevřené klece ,kterou jsem Bafuni přichystala(když jí zaberu místo třeba vypadne z baráku ten "vetřelec",když nebude mít kde spát..)-foto:  jako její pelíšek a Píkoš nasadil tón-tě vůbec nevidím-jsi neviditelná. Večer se všechno zlomilo: i prťavka pochopila,že nebude sežrána,ani pošlapána a začala se podřizovat,podlizovat pysky,podlézat a velcí shovívavě drželi. Zkoušela okousat pár věcí, a na zahradě otrhala pár lístků a trochu trávy.

Lehla jsem si k ní do obýváku,noc proběhla bez potíží-sice vstávala v 5 ráno,ale pak obletěla psi,olízala manžela a dceru (pochopitelně je všechny vzbudila) vyvenčila se, najedla a opět usnula..

Dnes ráno se vítali všichni jako staří známí, oba ji nechají lézt do své misky a krást jídlo(což bych nečekala už vůbec,že by bylo možné). Prostě se super zařadila. Je velice čistotná (za což  velké díky Zuzce Vinopalové, která má vždy všechna svoje štěnda supr připravená do světa).

Tak teď mám zase život zcela naruby...ale tak jak jsem si přála a jsem šťastná.